Bing Devlet İstatistikleri Nedir ? - Webmaster - Teknoloji Forumları

Bing Devlet İstatistikleri Nedir ?

Yandex, Bing ve Diğer Arama Motorları


Cevapla
 
Seçenekler
  #1  
Alt 31 Ağustos 2022, 07:40:19
AboveShaft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yönetici
 
İstanbul Şubesi
Üyelik Tarihi: 26 Kasım 2006
Mesajlar: 58.714
Konular: 31464
Aldığı Beğeni: 0
Verdiği Beğeni: 0
Standart Bing Devlet İstatistikleri Nedir ?

[h=4]hastalık Yaygın İstatistik​[/h]Sayfanızda COVID-19'un yayılmasıyla ilgili istatistikler varsa, bir diseaseSpreadStatistics ozelliğine sahip bir SpecialAnnouncement yapılandırılmış veri oğesi ekleyebilirsiniz. Bu, Bing'in bing.com/covid gibi COVID-19'un yayılmasını izlemeyle ilgili sayfalara sayfanızdaki istatistikleri dahil etmesini sağlar.

Bu işaretleme kullanıldığında, temel sayfanın:

Bolgeniz icin vaka istatistiklerini bildiren resmi devlet sitesidir. HastalıkSpreadStatistics ozelliğinde referans verilen CSV dosyasıyla tutarlı olan guncel verileri gosterir. Ozel duyurudaki datePosted ozelliği ile eşleşen, guncellenen tarih istatistiklerini icerir. [h=4]İşaretleme​[/h]Schema.org resmi sitesi, JSON-LD'deki ornek işaretlemeler de dahil olmak uzere ek Ozel Duyuru belgelerini icerir . Aşağıdaki ozellikler, mevcut olması gereken minimum bilgileri temsil eder:

EMLAKACIKLAMAisimDuyurunun adı. Bu metin, ilgili sayfada bulunmalıdır.datePostedEn son istatistiklerin yayınlanma tarihi ve saati.urlİstatistikleri iceren sayfanın URL'si.kategoriDuyurunun kategorisi. Dan olmalı https:// www .wikidata.org/wiki/Q81068910 COVID-19 salgını başvurmak icin.mekansal kapsamİstatistiklerin rapor edildiği bolge veya bolgeleri belirtmek icin kullanılır. Her bolge Ulke, Eyalet, Şehir veya İdari Alan turunde olmalıdır. Bolgenin adını belirtmek icin name ozelliğini kullanın. Rapor edilen bolgelerin listesi bir ust bolgenin tum alt bolgelerini iceriyorsa, sadece ana bolgeyi listeleyin. Orneğin, bir eyaletteki tum ilcelerin istatistiklerini listeleyen bir tablo, durumu uzamsal kapsam olarak kullanmalıdır.hastalık Yaygın İstatistikCOVID-19'un yayılması hakkında istatistiksel bilgiler. Veri Kumesi turunde olmalıdır. İstatistiklerin acıklamasını ve istatistiklerin bulunduğu bir CSV dosyasının alınabileceği URL'yi tanımlamak icin DataDownload turunde dağıtım ozelliğini kullanın. CSV dosyası, etiketleri ve bir veya daha fazla veri satırı iceren bir başlık satırı icermelidir.
Orneğin, JSON-LD'deki aşağıdaki işaretleme, ABD'deki Washington Eyaleti icin 19 Mart 2020 saat 15: 00'da (22:00 UTC) bildirilen istatistikleri acıklayacaktır. CSV dosyası, https:// www .doh.wa.gov/emergencies/coronavirus adresinde goruntulenen tabloyla eşleşen "İlce", "Olumlu / Onaylanmış Vakalar" ve "Olumler" başlıklarını icerir.


Kod:
Kod:

Yeni Konu Aç
Seçenekler


İletişim