Hermann Kulke, Dietmar Rothermund - Hindistan Tarihi - Webmaster - Teknoloji Forumları

Hermann Kulke, Dietmar Rothermund - Hindistan Tarihi

Tarih Kitapları


Cevapla
 
Seçenekler
  #1  
Alt 21 Temmuz 2022, 17:48:09
Alexander Graham Bell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yönetici
 
Manisa Şubesi
Üyelik Tarihi: 10 Şubat 2010
Mesajlar: 11.047
Konular: 6781
Aldığı Beğeni: 4
Verdiği Beğeni: 4
Standart Hermann Kulke, Dietmar Rothermund - Hindistan TarihiBu kitap, izleri ve etkileri gunumuze kadar gelen Doğu´nun en buyuk uygarlıklarından birinin doğup geliştiği bir coğrafyanın tarihidir. Tarıma ve yerleşik kulture ilk adımın atıldığı bolgelerden olan İndus ve Ganj havzası, aynı zamanda Cin´den Anadolu´ya kadar inanc tarihini doğrudan etkileyen Brahmanizm, Caynacılık ve Buddhizmin doğduğu topraklardır.

Bu bolgenin insanlık tarihindeki ozgun rengini ve yerini araştıran Hindistan Tarihi, etnik ve dinsel yonlerden cok siyasal yapılar temelinde one cıkan değerlendirmeleriyle dikkat cekiyor. Bu bağlamda somurgecilik tarihine Britanya tacının incisi olarak gecen Hindistan altkıtasının hikayesi anlatılmakta, yerli kultur, gelişmişlik ve geri kalmışlık kavram ve tartışmalarına tarihsel derinlik kazandıracak bir acılım sunulmaktadır.

Hermann Kulke, Hint-Turk İmparatorluğu´nun yukseliş ve cokuşu temelinde kapsamlı Turk Tarihi´nin de bir boyutunu sunduğu gibi, somurgeleşme tarihini ve Gandhi´nin bağımsızlık mucadelesini, cağdaş Hindistan ve Pakistan´ın oluşum surecini ele almaktadır. Hindistan´ın tarihi, bu anlamda cağdaş dunyanın oluşumuna da ışık tutmakta, bu surecte buyuk guclerle ceşitli bolge halklarının ilişkisinin ozgun boyutlarını carpıcı gorunumleriyle sergilemektedir.Ceviri: Mufit Gunay
Basım Yılı: 2001
Yayınevi: İmge Kitabevi
Aranabilir PDF

Mediafire


[Sadece kayıtlı ve aktif kullanıcılar bağlantıları görebilir. ]Solidfiles

[Sadece kayıtlı ve aktif kullanıcılar bağlantıları görebilir. ]

Tarama başkasına yukleme bana aittir.

Yeni Konu Aç
Seçenekler


İletişim