Erich Segal - Doktorlar - Webmaster - Teknoloji Forumları
  #1  
Alt 23 Temmuz 2022, 21:17:44
Alexander Graham Bell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yönetici
 
Manisa Şubesi
Üyelik Tarihi: 10 Şubat 2010
Mesajlar: 11.047
Konular: 6781
Aldığı Beğeni: 4
Verdiği Beğeni: 4
Standart Erich Segal - Doktorlar

Erich Segal - Doktorlar.pdf
Erich Segal
Doktorlar
Ceviri: Nejat Ebcioğlu
Orijinal adı: Doctors
Baskı tarihi: 1992
İnkılap Kitabevi
*
(Duzenleme)
*

*
ERICH SEGAL'in Aşk HikÂyesi ile Oliver'in HikÂyesi adlı ilk iki romanı uluslararası en cok satan roman ve pek beğenilen buyuk filmler oldu. Sınıf adlı romanı ise, ABD'de en cok satan kitaplarda uzun sure liste başlarında kaldıktan sonra Fransa ve İtalya'da yazın odulleri kazandı.
Yazar, son romanı Doktorlar'da, Harvard Tıp Fakultesi'nin 1962 yılı mezunlarının yaşam oykulerine bizleri goturuyor. Şaşırtıcı nitelikleriyle yapıt, oğrencilerin duyarlı, duzenci, incinmiş ve sevgi dolu doktorlar haline gelişini betimliyor. Tıp fakultesinin acımasız oğrenim potasında ergitilen oğrenciler daha sonra stajyer doktor ve uzman adaylığının nice ozveri isteyen gun, ay ve yıllarından sonra bazen trajediyle noktalanan zaferlere varıyorlar.
Romanın merkezini cocuklukta arkadaş olan ve ilişkileri bir tutkuya donuşunceye kadar yaşamda gercek doyumu bulamayan Barney Livingstone ile Laura Castellano'nun unutulmaz ilişkileri oluşturuyor. Onlarla birlikte fakulteden geniş bir arkadaş cevresi, yaşam oykuleri, acı ve sevincleri, meslekteki başarı ve duş kırıklıklarıyla anlatılıyor. Ve roman tıp konusunda yer yer dokumanter, eğitici ve espri dolu havasıyla surup gidiyor...
Erich Segal edebiyat uzerinde doktora yapmış; Harvard, Yale ve Princeton universitelerinde dersler vermiştir. Yazar, evli ve bir kız cocuğu babasıdır.
*
İndirme Linki:
MEGA
[Sadece kayıtlı ve aktif kullanıcılar bağlantıları görebilir. ]

Yandex
[Sadece kayıtlı ve aktif kullanıcılar bağlantıları görebilir. ]

Yeni Konu Aç
Seçenekler


İletişim