Java nedir? - Webmaster - Teknoloji Forumları
  #1  
Alt 23 Eylül 2022, 18:08:03
Guest#1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deleted Users
 
Yurtdışı Şubesi
Üyelik Tarihi: 09 Ağustos 2021
Mesajlar: 2.327
Konular: 852359
Aldığı Beğeni: 0
Verdiği Beğeni: 0
Standart Java nedir?

Java nedir?
Java; İlk adı Oak olan daha sonra adı Java olarak değiştirilen, Sun Microsystems muhendislerinden James Gosling tarafından geliştirilmeye başlanan, acık kodlu, nesneye yonelik, zeminden bağımsız, yuksek verimli, cok işlevli, yuksek seviye bir programlama dilidir. Son kullanıcıların java ile tanışması web uygulamalarına dayanmaktadır. Hemen hemen coğu sitede kullanılan java uygulamaları kullanıcıların java teknolojisi ile tanışmasını, yazılımcılarıysa java programalama dilini oğrenmeye itmiştirjava
Neden java programlama?
1- Basitlik
2- Mimariden Bağımsız Olma
3- Nesne Tabanlılık
4- Dağıtık Programlama
5- Guc
6- Cok Gorevlilik (Multithreaded)
7- Hatasız kod
8- Guvenlik
Java yazılımı nedir?
Java yazılımı online oyun oynamanızı, dunyanın dort bir yanındaki insanlarla sohbet etmenizi, konut kredinizin faizini hesaplamanızı, resimleri uc boyutlu olarak goruntulemenizi ve daha pek cok şey yapmanızı sağlar. Ayrıca, şirketlerin bilgi işlem sistemlerinin temeli olan intranet uygulamalarının ve diğer e-iş cozumlerinin de ayrılmaz bir parcasıdır.
JavaFX nedir?
JavaFX zengin medya ve icerik sunarak Web deneyiminizi daha zevkli hale getirir. Kullanıcılar JavaFX uygulamalarını bir tarayıcıda calıştırabilir veya surukleyip bırakarak masaustune kopyalayabilir. JavaFX her zaman sorunsuz calışan bir arabirimdir!
Applet nedir?
Applet, uzaktaki sistem uzerinden indirilip internet tarayici uzerinde calistirilabilien java uygulamalarina verilen isimdir.
Java Virtual Machine nedir?
Java Virtual Machine, Java yazılımının bileşenlerinden yalnızca biridir ve web etkileşimlerinden sorumludur. Java Virtual Machine, indirdiğiniz Java yazılım paketinde yerleşik olarak bulunur ve Java uygulamalarının calıştırılmasına yardımcı olur.
Java teknolojisi nerelerde kullanılmaktadır?
Java teknolojisi, esnekliği, verimliliği, platformlar arasında taşınabilmesi ve guvenliği sayesinde ağ bilgi işlemi icin ideal teknoloji durumuna geldi. Bugun Java teknolojisini dizustu bilgisayarlardan veri merkezlerine, oyun konsollarından bilimsel amaclı super bilgisayarlara, cep telefonlarından Internet ’e kadar her yerde bulabilirsiniz.
800 milyonu aşkın Pc, 2,1 milyardan fazla cep telefonu ve mobil cihaz, 3,5 milyar akıllı kart, Dekoderler, yazıcılar, Web kameraları, oyunlar, araclar icin yol bilgisayarları, sayısal loto bayileri, tıbbi cihazlar, otopark odeme noktaları ve daha bir cok alanda java teknolojisi kullanılmaktadır.Yeni Konu Aç
Seçenekler


İletişim