Hindistan’ın ilk “unicorn” kripto borsası rezerv kanıtını acıkladı - Webmaster - Teknoloji Forumları

Hindistan’ın ilk “unicorn” kripto borsası rezerv kanıtını acıkladı

Kripto Haberleri


Cevapla
 
Seçenekler
  #1  
Alt 24 Kasım 2022, 17:15:54
Guest#2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Binbaşı
 
Şubesi
Üyelik Tarihi: 21 Kasım 2022
Mesajlar: 2.157
Konular: 112427
Aldığı Beğeni: 0
Verdiği Beğeni: 0
Standart Hindistan’ın ilk “unicorn” kripto borsası rezerv kanıtını acıkladı

FTX borsasının iflasının ardından Binance CEO’su CZ’nin başlattığı “rezerv kanıtı acıklanması” hareketine Hindistan’ın en buyuk borsalarından biri olan CoinDCX’den de destek geldi. Ulkenin ilk “unicorn” olan borsası konumundaki CoinDCX, rezerv varlıklarının tamamen kamuya acıldığını duyurdu.
Hangi kripto paralar, hangi oranda bulunuyor? Acıklanan rakamlara gore borsadaki kripto paraların toplam değeri yaklaşık 130 milyon dolar. Burada %13.1 ile en buyuk pay Bitcoin’de… İkinci sırada ise %12.1 ile Ethereum geliyor. Shiba Inu’nun %10.95 ile ucuncu sırada yer alması dikkat cekiyor.
Kurucusu Hindistanlı Sandeep Nailwal olan Polygon’un kripto parası MATIC de %5.9 ile 4. sırada… Borsanın toplam borcunun ise 0 (sıfır) olduğu goruluyor.
Her ay guncellenecek Borsa aynı zamanda her ay rakamları duzenli olarak guncelleyecek. Kurucu ortaklardan Sumit Gupta da yaptığı acıklamada borsanın kullanıcıların sahip olduğu varlıkları 1’e 1 oranda elinde tuttuğunu, bununla birlikte bu varlıkların uzerinde şirketin kendi fonlarının da olduğunu belirtti.
Şirket Nisan ayında tamamladığı yatırım turunun ardından 2.15 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı. Bu yatırım turunda Pantera Capital, Draper Dragon, Polychain Capital, B Capital Group ve Coinbase Ventures gibi şirketler de yer almıştı.

Yeni Konu Aç
Seçenekler


İletişim