Server Kuramazsınız - Webmaster - Teknoloji Forumları
  #1  
Alt 14 Ekim 2022, 23:48:08
Guest#1.115.552 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Binbaşı
 
Yurtdışı Şubesi
Üyelik Tarihi: 09 Ağustos 2021
Mesajlar: 2.315
Konular: 852331
Aldığı Beğeni: 0
Verdiği Beğeni: 0
Standart Server Kuramazsınız

------ Bu private server kurma işi yılan hikayesine donmuş durumda. Ortada cok buyuk bilgi kirliliği var. Bu işi bilen insanların doğru duzgun bir acıklama yapması gerekiyor. Başlığı dikkat ceksin diye boyle yaptım. Belki de doğrudur.
------Anladığım uzere+ şimdiye kadar; server kurulumu adı altında paylaşım yapmış insanların %80 i bu işten gram anlamayan insanlar. %80 i calıntı konular; post kasmaya calışan goz boyayan tipler+ kendisi upload etmemiş+ kurmamış. Ornek: Orjinal database diye paylaşılan DB nin icinde ahmet memet diye tablolar ali veli userlar var. Demek ki MGame ve Noah Systemin Ali Veli yazılım uzmanları varmış+ orjinaline kendi isimlerini koyduklarına gore. Şimdi local server kurmaya calışırken kullandığınız sql versiyonuna gore+ işletim sistemine gore değişkenler var. Bunun yanında database ve buna uygun server fileslar ve yine bunlara uygun client lazım. Gorduğunuz gibi paylaşımların hepsi yarım yamalak. Kimi database vermiş files vermemiş. Kimi sadece files vermiş + uydur uydurabilirsen. Client vermemişler ki orjinalden sadece server.ini yi değiştirip girmiyor. Database paylaşılmış ama paylaşan arkadaş hangi SQL ile yaptığını yazmayı unutmuş?! Bırak 2000/2005/2008/2012 sini+versiyonu bile farklı olsa sıkıntı cıkıyor. Mesela konu başlığı Database+server files+maplar+client tek link. İndiriyorsun icinden sadece server files ve DB cıkıyor. Filesların da icinde loginserver exesi var ebenezer+ aiserver+ aujard exesi yok. Ne yapacağım buradaki dosyalarla ? Herkesi yazılım uzmanı+ bilgisayar muhendisi mi zannediyor paylaşan arkadaş yoksa kendisi de iceriğinden bi haber midir. Database+server files diye verilen dosyalar bile birbiriyle uyuşmuyor.
------Var mı anlatan şoyleyse şoyle olur boyleyse boyle olur diye? YOK! Orneğin Database'i editor kullanmadan nasıl ayarlarız?(orjinalini bulamadım+ belki kendim orjinal haline getiririm diye) Ya da editor ile duzenlediğimiz databasemize uygun loginserver+ aiserver+ ebenezer+ aujard .exe lerini nereden buluruz veya nasıl ayarlarız? Veya bunlar şart mı? Sadece .ini sini değiştirmekle bitmiyor ki eksik mi bozuk mu bilmiyoruz. Sonra elimizdeki herhangi bir launcher ve knight .exe si ile girilmiyor yaptığımız server a. Bu .exeleri databasemize ve server fileslara nasıl uyduracağız. Mesela hackshield var 1299 orjinal knight online icinde. Onu nasıl iptal edeceğiz? Odbc ayarlarında birisi datayı eklemiş+ birisi eklememiş mesela? Odbc nasıl calışır+ ne ekleyeceğiz+ neden ekleyeceğiz bilmek istiyorum. İlla yabancı sitelere mi bakalım? Mesela sql 2008 de odbc ayarlarken sql server değil de sql server native client secilmeliymiş. Bunun soylenmesi gerekir. Server kurulumu diye video cekmiş; sql kuruyor+ dbyi atıyor+ odbc ayarlıyor+ server filesları ayarlamadan zart diye acıyor exeden. Link yok. Olan da kırık zaten. exe yi ayarladın mı buldun mu? Link?... Mesela Sql kurulum+DB kurulum+server files ayarlama diye video cekmiş arkadaş. Sql yi kurunca bitiyor video+ devamı yok. Komik bile değil+ acizane...
------ Şimdi bunu okuyan ve server kurmayı cocuk oyuncağı haline getirmiş kişiler olabilir. Sizin icin kolay olabilir ama beni ve benim durumumda olan yuzlerce insanı duşunun. Hic temelimiz yok bu konular hakkında. Doğru duzgun+ ayrıntılı bir anlatım da yok.
------Eskisi gibi forumlardan konular da takip edilmiyor. Actığınız konuya bir yıl sonra cevap gelebiliyor. Bu işi iyi oğrenen de hemen ticaretine girmiş. Elinde calışan DB+files+client olan da paylaşmıyor. Birbirine uyumlu DB+server files+maplar+client i bulsam veya uydurmayı oğrensem+ server acabilirim sanıyorum. Bundan bile emin değilim.
------Tek istediğim local 1299 server kurup tek başıma 1453'den onceki muthiş zamanlarımızı hatırlamak. Halihazırdaki serverlar da orjinali gibi değil. Başı sonu belli değil. Ne zaman bu kadar bozuldu+ orjinalini nasıl bu kadar kurcalayıp+ dağıtabildiler şaşkınım.
------Yardım edeceklere teşekkurler. İlk zamanları ozleyen ve makro+kosp+dupe işine girmeyen herkese selam olsun.

Yeni Konu Aç
Seçenekler


İletişim