Discord Kullanılabilirlik icin Şirketinize Uygun Mudur ? - Webmaster - Teknoloji Forumları

Discord Kullanılabilirlik icin Şirketinize Uygun Mudur ?

Discord


Cevapla
 
Seçenekler
  #1  
Alt 31 Ağustos 2022, 19:22:17
AboveShaft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yönetici
 
İstanbul Şubesi
Üyelik Tarihi: 26 Kasım 2006
Mesajlar: 58.714
Konular: 31464
Aldığı Beğeni: 0
Verdiği Beğeni: 0
Standart Discord Kullanılabilirlik icin Şirketinize Uygun Mudur ?

Uyuşmazlık kesinlikle ozelliklerden yoksundur. Ne yazık ki, coğu işletme icin, ozellikleri coğu dijital calışma alanının ihtiyac duyduğu şeylerle nadiren uyumludur. Orneğin, Discord'un Twitch ile yerel entegrasyonu vardır, ancak Microsoft Office ile yoktur. Akış kapasitesi oldukca yuksek olmasına rağmen, uygulamanın ucretsiz surumundeki paylaşım sınırları oldukca duşuktur.

Uyumsuzluk guvenlik sorunlarını ciddiye alır. Bununla birlikte, doğal olarak acık ve gorunur yapısı, şirketlerin SharePoint veya OneDrive gibi daha etkili yapılarla dosyaları kolayca sıralamasını, depolamasını veya gondermesini imkansız hale getirir. Bu, Discord'u bazı işbirlikleri veya muşteriye donuk sosyal medya platformları icin gecerli bir secenek haline getirebilir, ancak her ikisini aynı anda değil.

Bir Discord sunucusu genel veya ozel olabilir. Bununla birlikte, Discord sunucuları bile dahili personelin gorebileceği ile muşterilerin, hissedarların veya potansiyel muşterilerin gorebileceği arasında herhangi bir ayrım sağlamaz.

Reddit gibi, Discord ’un kullanıcı odaklı ozellikler paketi, VoIP, metin ve goruntulu sohbet isteyen işletmeler icin yalnızca Discord'un oyun sektorundeki insanlar icin sunduğu ozelliklerle mukemmel şekilde uyumlu olmasını sağlar.

Ancak coğu şirket calışanları ile bir şekilde, muşterileri ile bir şekilde iletişim kurar. Oyun endustrisinde, buyuk şirketlerin coğunluğu Discord değil, bu amac icin ozel olarak geliştirilen uygulamalar aracılığıyla dahili iletişim kurar.

Bu, bir şirketin muşterileriyle, nerede olurlarsa olsunlar, etkili bir şekilde iletişim kurabilmesi icin hala onemli olan, halka acık bir rolun anlaşmazlıklarını ortadan kaldırır.

Yeni Konu Aç
Seçenekler


İletişim