LRC Coin Nedir? LRC Coin Rehberi - Webmaster Forum
Forum Teması:
 

Coin Dünyasından Haberler Bitcoin haberleri, koin bültenleri, coin haberleri, analizleri, altcoin ve blockchain, teknik analizler, incelemeler, Coin dünyası haber paylaşım forumu

Merhaba Ziyaretçi!
Kaydolmak için bir dakikanızı ayırın, aradığın şey kesinlikle burada ve %100 ÜCRETSİZ! Ne için bekliyorsun?
Hemen Üye Ol

LRC Coin Nedir? LRC Coin Rehberi

Coin Dünyasından Haberler


Cevapla Yeni Konu Aç
 
LinkBack Seçenekler Stil
  #1  
Alt 24 Temmuz 2022, 01:32:17
DeccaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Süper Moderatör
 
Muğla Şubesi
Üyelik Tarihi: 28 Eylül 2009
Mesajlar: 7.445
Konular: 2049
Aldığı Beğeni: 0
Verdiği Beğeni: 0
Standart LRC Coin Nedir? LRC Coin Rehberi

Bu yazımızda sizler ile LRC coin nedir? ve diğer tüm merak ettiğiniz soruları kripto101 olarak cevaplamaya çalıştık.

Loopring (LRC), kendilerini “açık kaynak kodlu, kontrolleri yapılmış ve gözetimsiz bir değişim sistemi ” olarak tanımlayan bir ERC-20 tokeni olarak piyasada yer almaktadır.

Loopring coin, “açık kaynaklı, denetlenmiş ve gözetimsiz bir değişim sistemi ” olarak geçen bir ERC-20 tokenidir. Tamamen şeffaf bilgi sistemlerinden yararlanarak herkesin Ethereum üzerinde sahiplik dışı, sipariş defteri tabanlı, giriş seviyesi borsa oluşturmasına izin vermeyi hedeflemektedir.

İlginizi Çekebilir : Kripto Para Nedir?

Loopring coin, merkezi borsalara olan gereksinimi sıfıra indirmeyi ve işlem yapan kullanıcılara küresel kripto likiditesine erişim sağlattırmayı hedeflemektedir.

Bu proje, daha önce Google şirketinde yazılım mühendisi olan Daniel Wang tarafından 2017 yılında oluşturuldu. Loopring ekosisteminin çözmeye odaklandığı ana konular şeffaflık, hız ve güvenlik sistemleri. Bugün, Şanghay’da faaliyet gösteren kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Loopring Vakfı projenin gelişimini üstlenmiş durumda.

Teknik analizlere göre, Loopring ekosistemi, Ethereum blok zincirinde merkezi olmayan bir değişim protokolü (DEX) oluşturmak için açık bir protokol olarak karşımıza çıkmaktadır.

Geliştirme ekibinin, Loopring ekosisteminin işlevlerini NEO ve QTUM ağlarının üzerine geliştirme ve bu zincirlere uyumluluk planları vardı. Ancak Loopring ekibi, NEO dağıtımına odaklanmadıklarını ve QTUM dağıtımının üzerinde daha fazla durduklarını açıklayarak projenin eğilimlerini anlattılar.

Loopring’in tokeni LRC, ilk öncelik ile Ağustos 2017’de bir ICO ile piyasaya çıkartıldı ve 45 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) değerine ulaştı. Fakat, o zamanlarda Çin hükümetinin aktif değişiklikleri nedeniyle miktarın büyük bir kısmı yatırımcılara iade edilmek zorunda kalındı. Fonların geri kalanı Loopring ekosistemini geliştirmek ve daha kullanışlı hale getirmek için kullanılmaya çalışıldı.

Loopring tarihi boyunca proje beş kez güncellendi ve en son sürüm olan Loopring 3.8. işletim sistemi, Şubat 2020’de hem AMM hem de sipariş defteri modellerini kullanan şahsi merkeziyetsiz borsasını yayına aldı.

Geliştirici ekibi, teknik bakımların yerine geçecek daha gelişmiş bir belge olan Design Doc. Adlı sistem güncellemesini *yayınladı ve Loopring projesi hakkında güncel bilgiler sunmaya özen gösterdiklerini ve her adımlarını şeffaf olarak yatırımcılara haber vermek istediklerini belirtti.

Loopring Nedir?

Loopring coin nedir? Sorusuna gelir isek, Loopring şeffaf protokolü için üretilmiş bir ERC-20 tokenidir diyebiliriz. Ekosistemin amacı ise hibrit bir ekosistem olarak işlem görmesi olarak söylenebilir. Tüm bunların yanı sıra, merkeziyetsiz zincir üzerinde sipariş takas sistemleri ile merkezi sipariş eşleştirme işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Lrc coin, Ağustos 2017’de bir ICO duyurusu ile yayına başladı. Aralık 2019’da ise ana ağ sistemlerine geçiş yapmıştır.

Loopring, merkeziyetsiz ve denetime tabii olmayan alışveriş sürekliliği için ekosistemin tüm katılımcılarına ödül havuzunu açmayı amaçlamaktadır. İşlem hacmi olarak, hız ve yüksek işlem ücretleri gibi zincir içi işlemler ile ilgili ana sorunları dengelemek adına Loopring, tüm hesaplamaları zincir dışında gerçekleştirir ve güvenilir, şeffaf ticareti sürdürmek amacı ile belirli teknik analizlerden yararlanmaktadır.

Loopring Protokolü Nedir?

Loopring, bir Sıfır Bilgi Toplama (zk-Toplama) protokolü olarak nam salmış durumdadır. Güvenli ve ölçeklenebilir DEX’ler ve AMM’ler oluşturmak için Ethereum ağı zincirinde ki akıllı sözleşmelerini ve Sıfır Bilgi (ZK) devrelerini birleştirerek ana amaçlarını hedeflemektedirler. zk-Rollup, Ethereum ağ zincirinde dağıtılan ilk protokoldü ve katman 2 ölçekleme (L2) döneminin başlangıcı olarak kripto varlık dünyasında yerini aldı.

Yayınlanan en son sürüm olan Loopring 3.8, merkeziyetsiz protokoller için performans odaklı ve güvenli bir çözüm oluşturmaya çalışmaktadır. Bu sistem protokolü, bir zk-Rollup geliştirebilmesi için Loopring aktarıcısını kullanmaktadır.

Loopring aktarma sistemi, zincir dışı sistemde ki Merkle ağacını oluşturmaktadır. Toplam blokları oluşturmaktadır. Ekosistem bloğunun doğruluğu için zk-SNARK doğrulama sistemini, yayına alan kanıtı ve Ethereum ağına yönelik verileri ve diğer ürünlerin gelişmiş olan durumunu üretir.

Tüm bunlardan ayrı olarak, Loopring ekosistemi herkesin kişisel zk-Rollup’larını ve ürünlerini oluşturmasına ve çalıştırmasına olanak tanır. Loopring ekosisteminde tüm dönüştürücüler, Loopring Katmanı 2’ye hizmet vermektedirler. Geliştiriciler ve ekosistemde ki kullanıcılar, Ethereum ağ zinciri üzerinde yüksek hızlı işlemler için işlem ücreti ödemeden Loopring sistem API’sini bu şekilde kullanabilmektedirler.ZK-Toplama nedir?

Sıfır bilgi toplaması (zk-Rollup), genel manada SNARK (öz ve etkileşimli olmayan bilgi argümanı) olarak bilinen bir kriptografik sistem oluşturan bir zincir dışı işlem paketidir.

SNARK, bir geçerlilik işlemidir ve ağın katman 1 olan ana ağının hafızasına gönderilir.

zk-Rollup, zincir dışı bir işlem olan 2. katmandaki tüm işlemlerin durumunu güncelleyen akıllı bir yapıdır. ,Bu durum sadece geçerlilik doğrulaması yapılarak güncellenebilir.

Zk-Toplama sistemi, işlem hacmini azaltmak için optimize edilebilmektedir. Örnek vermek gerekirse, hesaplar adresler ile değil dizinlerle doğrulanabilir.

İşlemleri kayıt altında alabilmek için zk-Rollups sistemini kullanmanın başlıca kazançları şunlardır:

İşlem hızı: Bloklar ana ağa iletildikten hemen sonra durum onaylanır.

Güvenli ve merkeziyetsiz: İşlemi geri yüklemek için lazım olan veriler katman 1’de depolanır ve kaybolmaz.

Loopring Nasıl Çalışır?

Loopring sistemi, gerekli görevleri tam anlamı ile yapabilmek için halka madencilerine güvenmekte. Ring madencileri adını verdikleri bu grup, sipariş halka sistemi ile birlikte, havuz ödülleri karşılığında siparişlerin yürütülmesine yardımcı olur. Sistemde ki madenciler, Alım-Satım yapan kullanıcılar tarafından beslenen veya diğer tabir ile ödenen havuz ödüllerini veya bir siparişin işlem marjlarını alır.

Sipariş Aracılığı: Alım-Satım yapan kullanıcılar, madencilere ulaşan maksimum LRC token sayısını belirleyebilir.

Bölünmüş marj sistemi: Trader’lar, belirli bir sipariş için talep edilebilir marjı belirleyebilir ve madencinin ücretleri ve marjları seçmesine izin verir.

Loopring değişimi: Ekosistemde ki işlemleri ucuz ve hızlı hale getirme amacını güder.Merkezi Olmayan Borsa (DEX) Sistemi

Loopring Layer 2 projesi, hem tamamen otomasyon haline getirilmiş piyasa yapıcı sistemi (AMM) hem de sipariş defteri değişim modelini destekleyen denetimsiz bir değişim programıdır. Tüm bunların yanında Loopring ekosistemi üzerine kurulu bir ödeme platformuna sahip olan bu sistem hızlı olmasını buna borçludur. Bu ticaret alanı, kullanıcıların birçok dijital varlığı çapraz takas edebilmesine olanak tanımaktadır. Loopring DEX sistemi, yüksek hızda ve işlem ücreti olmadan güvenli ticaret sunarak stabilizasyon hedeflemektedir.

Loopring sistem protokolü, sistem üzerinde işlem gören siparişlerin gruplandırılmasına ve bunların zincir dışı çeşitli borsalara iletilmesine izin vererek aracılık yapmaktadır. Hem merkezi hem de merkeziyetsiz olan borsalar, piyasada üzerinde ki dijital varlıklarının fiyatlarını kolayca kontrol edebilen yatırımcılar için de uygun olan Loopring platformunu kullanarak sisteme güvenilirliği arttırmaktadır. Bu aynı zamanda birden fazla Ethereum ağının bulunduğu borsalarda likidite yaratmaktadır. Bunlar ile aynı zamanda “agnostik” olarak tabir edilen bir platform şeklinde adlandırılan Loopring, istenilen herhangi bir akıllı sözleşme platformuyla kolayca entegre edilebilmektedir.

Bütün bu işlemler, Merkle ağacında zincir dışı depolanan bloklar halinde saklanabilir. Bu sistem ağı durumundaki herhangi bir değişiklik, bir sistem kullanılarak bir ZK bloğu üretilerek zincir üzerinde onaylanabilir. Sistem operatörleri, Merkle ağacı sistemine bloklar oluşturmaktan ve işlemekten sorumlu olarak görev yaparlar.

Loopring değişim platformu aşağıdaki işlemlerin hepsini gerçekleştirebilir:

Protokol olarak yetkilendirme.

Sipariş ve işlem oluşturma.

Siparişlerin hepsini karıştırabilir ve eşleştirebilir. (halka madenciliği)

Sipariş işleminin doğruluğunu onaylama ve ödeme yapılması.

Loopring L2 sistemi, Ethereum cüzdanlarının hepsini ( MetaMask veya WalletConnect’te desteklenen herhangi bir cüzdan ) desteklemektedir.

Loopring’in rakipleri

Ethereum zincir ağının (1. katman) ölçeklenebilirliğini, işlem hızını ve yüksek aracılık ücretlerini aşmaya çalışan birkaç katman 2 çözümü bulunmaktadır.

Loopring’in ana rakipleri:

Bundan önceki zamanlarda Matic adıyla bilinen Polygon projesi, geliştiricilerin Ethereum tabanlı DApp’leri daha optimize şekilde dağıtmalarına olanak sağlayan bir platformdur. Polygon blok ağının* sistemleri yüksek oranda ölçeklenebilir.

Cartesi ekosistemi, ölçeklenebilirlik, yüksek aracılık ücretleri ve optimizasyon sorunlarını ele alan Ethereum zincir ağı için bir ölçeklendirme çözümü olarak öne çıkmaktadır.

Arbitrum ekosistemi, Ethereum zincir ağı ile birlikte çalışma imkanı sunar ve Solidity geliştiricilerinin çapraz uyumlu DApp’ler oluşturmasını ve geliştirmesini sağlar. İşlemlerin yan zincirlerde çalışması için destek sunmaktadır (Toplam Teknolojisi).

Polkadot ekosistemi aracılığı ile desteklenen ParaState, Ethereum Sanal Makinesine bir alternatif olarak geliştirilmiştir ve Ethereum DApps ile tam uyumluluk sunmaktadır.

Optimism ekosistemi, yüksek işlem hızı ve daha düşük aracılık ücretleri sunan bir ölçeklendirme çözümüdür. Zincir dışında bulunan kullanıcı ara yüzlerine ve cüzdanlara izin veren bir sistem olarak öne çıkar.

xDAI Side Chain sistemi, Ethereum zincir ağı için herhangi bir yan zincirde işlem yapmaya izin veren, hızı geliştiren ve aracılık ücretleri azaltan bir ölçeklendirme projesidir.Loopring Yol Haritası ve Geliştirme

Loopring sistemi, Aralık 2017’de protokolün ilk sürümünü halka açık bir makale ile yayınladı.

2018 yılında, en az 100 tokene sahip Loopring (LRC) sahipleri için üç adet LRN (NEO ağı için) ve LRQ (QTUM ağı için) token’leri hediye ederek sistem bilinirliğini arttırdı.

Protokolün ikinci hali olan L2, ilk halinden tam olarak bir yıl sonra aynı tarihte yayınlandı. Bu güncelleme, daha verimli bir halka anlaşma prosedürünü, işlem oluşturmanın ek yollarını ve yeni bir aracılık ücretlendirme modelini içeriyordu.

Tarihler Aralık 2019’u gösterdiğinde Loopring 3.0 güncellemesi piyasaya sürüldü. Bu güncelleme ile beraber, Ethereum ana zincir ağında ilk zk-Rollup merkezi olmayan değişim protokolü olarak kripto tarihinde yerini aldı.

Takvimler aralık 2020’yi gösterdiğinde aynı ekip, Loopring protokolü 3.6’yı kullanıma sundu. Temel olarak Loopring Exchange v2’yi başlatarak gelişimi devam ettirdi. Bu dönemlerde bir yandan da Loopring Cüzdan’ın lansmanını da yaparak görücüye çıkarttı.

2021’in 3. çeyreği itibarıyla Loopring, hem ERC721 hem de ERC1155 belirteç standartlarını belirlemek için doğrudan L2 ekosisteminde NFT basımını, ticaretini ve transferlerini desteklemeye başlayarak kripto piyasasındaki güncellemeleri yakalamak için atağa geçti. Loopring Akıllı Cüzdanı ise aynı zamanda kullanıma açılarak, Ethereum ve Arbitrum ağlarına bağlanarak kullanıcılara açıldı.

Aşağıdakiler önemli Loopring ortaklıklardan bazılarıdır:

Berkeley ve Blockchain (2018)

NEO ekosistem ağında lider olan NEP5 cüzdan sağlayıcısı O3 cüzdanı (2018)

GameStop bir NFT pazarı oluşturabilmek için Pazar payı sistemleri.

Kasım 2021 tarihinde çalışılmaya başlayan çevrimiçi forumlar, Loopring fiyat artışını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,83 $’a çıkaran GameStop ile söylentili ortaklık hakkında konuşmaya başlayarak piyasa üzerinde bir süre baskı oluşturmasını sağladı.

LRC Coin Nedir?

Loopring coin nedir? Sorusunun cevabı, Loopring sistemi, x’in blok zinciri temsil ettiği her entegre zincir için yeni bir LRx tokeni oluşturmaya izin vermektedir. Protokol en çok Ethereum ağı için LRC tokeni ile bilinmektedir.

Döngü sistemi, ağ zinciri üzerinde yeni blokları kontrol etmek ve oluşturmak için bir iş kanıtı (PoW) algoritmasına dayanmaktadır. Madenciler, Loopring coin şeklinde ödüller alırlar ve bu sayede token değerini belirlerler.

Loopring coin yakma oranı, cüzdanlardan gelen ücretlerin bir bölümünü düzenli olarak yakarak tokenin arz sayısını düşürerek değer arttırımını hedefler. Tüm bunlardan ayrı olarak madencilerin ücretlerinin bir kısmını da bu protokol doğrultusunda yakar. Loopring coin varlığını oluşturan yatırımcılar, Loopring borsasında işlem ücretlerini azaltma hakkına sahip olmaktadılar.

LRC coin Binance, Coinbase, KuCoin, Gate.io ve Huobi borsasında işlem görmektedir.

LRC Coin Geleceği

Kasım 2021’in başlarında oluşan rallide, Loopring coin birim adet değeri %180’in üzerine çıktı. Beklenmeyen yükseliş, piyasanın GameStop ortaklığı söylentisine tepkisi olarak görülmüştü.

Fakat daha sonrasında gelen, ayı piyasasından herkes gibi Loopring şirketide etkilendi. Uzmanlara göre Loopring karlı bir yatırım olabilir fakat gelecekte neyi göreceğimizi bilemeyiz. Şirketin projeyi *sürekli geliştirmesi ve güncellemelerini göz önüne aldığımızda, LRC tokeni uzun vadeli olarak iyi bir yatırım aracı olarak insanlar tarafından tercih edilmektedir.

Kripto yatırımlarının risk içerdiğini ve kayıplara yol açabileceğini hatırlamak her zaman önemlidir herkes için çok önemlidir ve bu Loopring projesi içinde geçerlidir. Fakat tüm bunlara rağmen Loopring protokolü güçlü ve aktif bir topluluğa sahip olarak insanları sürekli etkileşimde tutmaktadır. Bunlardan ayrı olarak ekip, sürekli olarak Loopring ekosisteminde yeni özellikleri getirebilmek adına çalışıyor ve aynı zamanda yeni ortaklıklara da odaklanmaktadır.

Loopring sistemi gibi aktif kripto para projeleri, en azından bir incelemeyi hak etmekte ve bizlerde Kripto101 olarak bunu gerçekleştirerek piyasada ki çoğu projeyi incelemeyi hedeflemekteyiz.

Gelecek için büyük planlar açıklayan Loopring coin yöneticileri ekosistemi değiştirmeye kararlılar.

Loopring Coin Stake Nasıl Yapılır?

Loopring Coin Stake Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vermemiz gerekir ise aşağıda ki birkaç sistemi sizlere anlatalım.

Sistem havuzu (küresel): Loopring aracılık ücretlerinin %70’ini kazanmak için herkes LRC’ye Marjin işlem yapabilir. Minimum miktar yoktur, ancak tokenler en az 90 gün boyunca stake edilerek kilitlenmelidir.

Borsa sahibi hissesi: Borsa sahibi, DEX’in güvenliğini ve itibarını sağlamak için Loopring Coin hisselendirebilir. En az miktar 270 bin LRC’dir, ancak takas türüne bağlı olarak 2 milyon LRC’ye kadar artabilmektedir. Borsa’nın sahibi, sistemdeki değişimin tüm süresi boyunca Loopring Coin varlıklarını Stake sisteminde tutmak zorundadır.

Borsa işlem ücreti indirimi için stake: Borsa sahibi, alım-satım işlemleri için aracılık ücretlerini öder, ancak kullanıcılar her işlem için işlem ücreti ödemelidir. Kullanıcılar işlem ücretlerini işlemle aynı tokenler ödemektedirler, ancak yatırımcı Loopring’i (LRC) stake sistemine bırakır ise bu ücret düşürülebilir.

Loopring sistem havuzu Stake işlemleri için geliştirme aşamasındadır. Fakat Loopring destekçileri, Loopring Exchange için bir LRC havuzuna nakit akışı sağlayabilir ve protokol ücretlerinden ödüller kazanabilmektedir.

Nakit akış sağlayıcıları (LP’ler), likidite sağladıkları havuzun işlem ücretlerinden %0,2 kazanabilirler ve bu oran zaman zaman etkinlikler ile artabilir.

LP ünvanını almak için, kullanıcıların Havuzlar altında listelenen işlem çiftlerinden herhangi birini Likidite Borsası’na yatırması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse, bir kullanıcı LRC-ETH paritesini yatırmak isterse, depozito 2000$ değerinde ether (ETH) ve 2000$ değerinde loopring coin (LRC) oluşmalıdır.

Likidite havuzuna nakit girişi gerçekleştirmek, herhangi bir aracılık veya başka bir ücret gerektirmez.

Likidite sağlayıcıları, yatırılan likiditelerini temsil etmek için LP token’ları alır. LRC-ETH çifti için token, diğer varlıklar gibi hesap bakiyesinde görünen LP-LRC-ETH’dir.Loopring Cüzdan Nedir?

Loopring cüzdan nedir? Sorusuna gelecek olur isek, katman 2 ölçeklendirmeye sahip olan ilk akıllı cüzdan olarak kripto piyasasına giriş yaptı. Sistem yatırımcılarının Loopring Exchange’de token ticareti yapmalarına, likidite sağlayıcıları olmalarına ve işlem ücreti olmadan ödemeler göndermelerine olanak tanımaktadır.

Loopring cüzdan diğer kripto cüzdanlarından farklı olarak, kurtarma için bir kurtarma kelimeleri gerektirmemektedir. Tüm bu güvenlik prosedürlerinin yerine, kullanıcının cüzdanı korumak ve kurtarmak için güvendiği kişileri ve donanımları seçmesini tercih etmektedir ve bu açıdan farklı bir işlem gerçekleştirmektedir. Loopring cüzdanını açabilmek için referans gösterdiğiniz güven koruyucularının yarısından fazlasının güvenilir olması gerekir.

Cevapla Yeni Konu Aç


Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Sizin Yeni Konu Acma Yetkiniz var yok
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren forumla.net adresimizde 5651 Sayılı Kanunun 8. Maddesine ve T.C.K nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Şu Anki Saat: 03:08:35

 
Copyright © 2022