Yordam Manga Seti - 7 Kitap Takım - Webmaster - Teknoloji Forumları

Yordam Manga Seti - 7 Kitap Takım

Çizgi Roman Tanıtımları


Cevapla
 
Seçenekler
  #1  
Alt 05 Kasım 2020, 00:21:16
Estuahjut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Moderatör
 
Mersin Şubesi
Üyelik Tarihi: 19 Ekim 2010
Mesajlar: 29.353
Konular: 9843
Aldığı Beğeni: 0
Verdiği Beğeni: 0
Estuahjut - İCQ üzeri Mesaj gönder
Standart Yordam Manga Seti - 7 Kitap Takım


[h=1]Kapital Manga 1. Cilt[/h] Bu kitapta, bilimsel sosyalizmin kurucusu Karl Marx'ın başyapıtı Kapital, manga (Japonlara has cizgi roman) formunda oykuleştiriliyor. Kapital'in ozu ve temel kavramları, bir peynir fabrikasındaki uretim surecleri etrafında gelişen carpıcı bir oykuyle ic ice anlatılıyor ve boylece genellikle goz korkutan bir eser olarak gorulen Kapital cok geniş bir okur kitlesinin ilgi odağı haline geliyor.

Dunyada bir ilk olma ozelliği taşıyan bu calışmanın ozgun basımı Aralık 2008'de Japon yayınevi East Press tarafından gercekleştirildi. İceriği ve kurgusu kadar gorselliğiyle de ilgi ceken eserin yayını dunya capında buyuk yankılar yarattı, satış rakamı kısa surede 100 bini gecti. Japonca aslından ozenli bir ceviriyle Turkceye kazandırılan kitapla Kapital'in teorik ozu ve kavramları rahat okunur bir tarzda okurların dikkatine sunuluyor.

Kapital Manga, zevkli bir okuma vaat ediyor: Hem Kapital'in pasajları icinde gezinirken aylarını tuketmiş olanlar icin, hem Kapital'i okuma hayalini hayata gecirememiş okurlar icin... Hem Kapital'in en temel kavramlarıyla tanışmak isteyen gencler icin, hem de genc-yaşlı cizgi roman ve manga tutkunları icin...

(Tanıtım Bulteninden)

[h=1]Kapital Manga 2. Cilt[/h] Bu ikinci ciltle tamamlanan Kapital Manga, bilimsel sosyalizmin kurucusu Karl Marx'ın başyapıtı Kapital'i manga (Japonlara has cizgi roman) formunda oykuleştiriyor. Kapital'in ozu ve temel kavramları, bir peynir fabrikasındaki uretim surecleri etrafında gelişen carpıcı bir oykuyle ic ice anlatılıyor ve boylece genellikle goz korkutan bir eser olarak gorulen Kapital cok geniş bir okuyucu kitlesinin ilgi odağı haline geliyor.

Dunyada bir ilk olma ozelliği taşıyan bu calışmanın ozgun basımı Japon yayınevi East Press tarafından gercekleştirildi. İceriği ve kurgusu kadar gorselliğiyle de one cıkan eserin yayını dunya capında buyuk yankılar yarattı. Eserin Ekim 2009'da Turkceye kazandırılan ilk cildi, Japonya'da olduğu gibi Turkiye'de de ilgiyle karşılandı.

Kapital Manga'nın ikinci cildinde, Marx'ın olumunden sonra Kapital'in ikinci ve ucuncu ciltlerini yayına hazırlamış olan Friedrich Engels, anlatıcı olarak cıkar okur karşısına. Engels, meta, para, kullanım ve değişim değeri, değişmeyen ve değişen sermaye, artık değer gibi kavramları tanımlayarak somurunun nasıl gercekleştiğini, kapitalist uretim surecinin nasıl kacınılmaz olarak bunalımlara yol actığını, peynir fabrikası orneği uzerinden carpıcı ve anlaşılır bir dille ozetler.

Bu arada kahramanlarımız Robin ve Daniel, işlerini buyutmenin keyfini yaşamaktadırlar. Piyasaya sundukları yeni peynir ceşidi cok tutulur, satışlar artar. Patlayan talebi karşılamak icin krediler alınır, fabrikanın kapasitesi artırılıp makineleri yenilenir... Her şeyin tıkırında gittiği sanılırken, genc fabrika sahipleri, kendilerini bunalımın ortasında bulurlar. Gerisi cok tanıdıktır: Kapanan fabrikalar, kapı dışarı edilen işciler, batık bankalar... Gunumuz dunyasının gercekleri, bizim hikÂyemiz!

Kapital Manga, zevkli bir okuma vaat ediyor: Hem Kapital'in pasajları icinde gezinirken aylarını tuketmiş olanlar icin, hem Kapital'i okuma hayalini hayata gecirememiş okuyucular icin... Hem Kapital'in en temel kavramlarıyla tanışmak isteyen gencler icin, hem de genc-yaşlı cizgi roman ve manga tutkunları icin...
(Tanıtım Bulteninden)

[h=1]Yengec Gemisi Manga[/h] 20. yuzyılın ilk yarısında Japonya'nın kuzeyinde bir yengec işleme gemisinde, işcilerin insanlık dışı koşullara karşı gercekleştirdiği bir başkaldırının oykusu… East Press'in Kapital Manga ile aynı dizi icinde yayınladığı Yengec Gemisi, Japon edebiyatının 20. yuzyıl klasiklerinden birinden uyarlanmış. Yazarı Takici Kobayaşi, 1920'lerde yukselen Japon proleter edebiyatının onculerinden. Gozaltında işkence edilerek oldurulen bir romancı. Yazarın bu unlu romanı, 2008 yılında manga (cizgi roman) olarak yayınlanınca buyuk ilgi gorererek 1 milyona yakın bir satış rakamı elde etti.1920'li yılların sonları… Japonya'nın kuzeyinde, kutuplara yakın Hokkaido Limanı'ndan demir alan bir gemi soğuk denizlere acılıyor. Bu gemi, bir ceşit yuzer fabrika; Japon ordusunun ihtiyacını karşılamak uzere yengec işliyor. Av takalarıyla cıkarılan yengecler, gemide işlenerek konserve yapılıyor. Ama calışma koşulları insanlık dışı.
(Tanıtım Bulteninden)

[h=1]Turlerin Kokeni Manga[/h] Yordam Kitap, Marx'ın temel eseri Kapital'in manga (cizgi roman) uyarlamasından sonra bir başka cığır acıcı klasik olan Turlerin Kokeni'nin mangasını yayınlıyor. Charles Darwin'in buyuk eseri Turlerin Kokeni, bilimde devrim yaratmış, binlerce yıllık tabuları yıkarak evrim biliminin temelini atmıştır. Aradan gecen 150 yılda, Darwin'in teorisi, yeni bulgu ve kanıtlarla guclendi. Ama yaratılışcılık da, bilimin kanıt ve bulguları karşısında gerilemiş olsa da iddialarını surdurmeye devam ediyor. Bu nedenle Darwin'in evrim teorisi ve temel eseri Turlerin Kokeni biyoloji biliminin alanından taşarak sosyal ve politik yaşamda yuruyen canlı bir tartışmanın ve saflaşmanın konusu olmaya devam ediyor.
Kapital Manga gibi yine Japon yayınevi East Press tarafından hazırlanan Turlerin Kokeni Manga, Darwin'in yaşam oykusunu, Galapagos Adaları'na uzanan unlu yolculuğunu biyoloji biliminde devrim yaratan Turlerin Kokeni ile ic ice anlatıp oykuleştiriyor.
(Tanıtım Bulteninden)

[h=1]Komunist Manifesto Manga[/h]
Karl Marx'ın temel yapıtı Kapital'in cizgi romanı Kapital Manga'yı 2009 yılında okurlarla buluşturan Yordam Kitap, şimdi de bilimsel sosyalizmin en yaygın belgesi Komunist Manifesto'nun cizgi romanı Komunist Manifesto Manga'yı yayınlıyor.

Karl Marx ile Friedrich Engels tarafından kaleme alınan Komunist Manifesto'nun ilk basımı 1848 Şubatında Londra'da yayınlandı. O tarihten bugune belli başlı dunya dillerinde sayısız basımı yapıldı; bugun de yaygın bir ilginin konusu olmaya devam ediyor. Bu unlu tarihsel belgenin ozunu, cizgi roman formunda, bir oyku ile ic ice sunan Komunist Manifesto Manga, hem Manifesto'nun iceriğini merak eden okuyuculara hem de cizgi roman-manga tutkunlarına zevkli bir okuma vaat ediyor.
(Tanıtım Bulteninden)

[h=1]İlahi Komedya Manga[/h] Komunist Manifesto, Kapital, Turlerin Kokeni gibi politik literaturun başyapıtlarının cizgi roman uyarlamalarını edebî başyapıtların mangalarıyla surduruyor. Dante'nin Cehennem'e, Araf'a ve Cennet'e yaptığı duşsel bir geziyi destanlaştıran İlahi Komedya, şiir turunde edebî bir başyapıttır. İlahi Komedya, aynı zamanda, tarih ve felsefeden teolojiye, gokbilimden geometriye uzanan bir bilgi kaynağıdır.

İlahi Komedya Manga, bu buyuk nehir şiirden esintiler taşıyan, guclu cizgileriyle one cıkan bir uyarlamadır.

(Tanıtım Bulteninden)
[h=1]Savaş ve Barış[/h] Tum zamanların en onemli edebiyat yapıtları arasında sayılan Savaş ve Barış'ın manga uyarlaması... 19. yuzyıl başlarında Napolyon savaşlarının girdabına duşen Moskova'yı sahne olarak alan buyuk destan... Savaşmanın anlamını bulmakta gucluk ceken genc subay Andrey; muazzam servetine rağmen gercek mutluluğu bulamayan Piyer; masum bir genc kız iken cekici bir kadın haline gelen Nataşa. Savaşın yıkımı Moskova'yı sarar, farklı kaderler birbirine karışır.

(Tanıtım Bulteninden)

Kitap Adı: Yordam Manga Seti - 7 Kitap Takım Yazar: Kolektif Yayınevi: Yordam Kitap Hamur Tipi: 2. Hamur Barkod: 2789788611704

Yeni Konu Aç
Seçenekler


İletişim