Bloğunuzu Google AdSense Hesabına Bağlama ve Onay Sureci - Webmaster - Teknoloji Forumları

Bloğunuzu Google AdSense Hesabına Bağlama ve Onay Sureci

Blogger


Cevapla
 
Seçenekler
  #1  
Alt 23 Eylül 2022, 15:57:40
Guest#1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Deleted Users
 
Yurtdışı Şubesi
Üyelik Tarihi: 09 Ağustos 2021
Mesajlar: 2.327
Konular: 852359
Aldığı Beğeni: 0
Verdiği Beğeni: 0
Standart Bloğunuzu Google AdSense Hesabına Bağlama ve Onay Sureci

Kayıt Aşaması

Blogger kumanda panelindeki Kazanclar sekmesinden veya AdSense kayıt sayfasından başvurunuzu yapabilirsiniz.

1. Onay Sureci: Başvurunuzu yaptıktan sonra yaklaşık 2-3 gunluk inceleme surecinin ardından ilk onayı alıp almadığınızla ilgili bir e-posta gonderilir. Eğer blogunuz onaylandıysa sizden reklam birimi oluşturarak blogunuza eklemeniz istenir.

2. Onay Sureci: Reklam birimi oluşurmak icin Google AdSense hesabınıza giriş yaparak Reklamlarım > Reklam birimleri > Yeni reklam birimi yolunu izleyerek istediğiniz boyutlarda bir reklam birimi oluşturduktan sonra verilen kodu blogunuza eklemelisiniz. Onay aşamasında 1 adet reklam birimi oluşturmanız yeterlidir ve bu reklam birimine ait kodu Blogger kumanda panelinde Yerleşim > Gadget Ekle > HTML/JavaScript Gadget yolunu takip ederek ekleyebilirsiniz.

Onay surecinin tamamlanması yaklaşık 1 hafta surer bu surede eklediğiniz reklam biriminde boş bir alan gozukur. Blogunuzun incelenmesi tamamlanıp ikinci onayı da aldıktan sonra size bir bilgi e-postası gonderilir ve birkac saat icinde boş reklamların yerinde AdSense reklamları gozukmeye başlar. Bu andan itibaren ziyaretcileriniz reklamlara tıkladıkca hesabınızda para birikmeye başlar.

Kayıt ve onay işlemi tamamlandıktan sonra da Google blogunuzu incelemeye devam eder sizden bazı kurallara uymanızı ister.
-Kendi reklamlarınıza tıklamayın, kimseden Google reklamlarınızı tıklamasını istemeyin.
-Reklamların yanlışlıkla tıklanmasını sağlayacak numaralardan kacının.
-Bir sayfaya en fazla 3 reklam birimi ekleyin ve reklam kodlarında değişiklik yapmayın.

Reklam Yerleşimi Ve Optimizasyonu

Reklam birimlerinin yerleşimini yaparken performansı olduğu kadar kullanıcı deneyimini ve Google AdSense politikalarını da goz onunde bulundurmalısınız.
Blogunuzun iceriğini mantıklı bir şekilde duzenleyin ve blogunuzda gezinmeyi kolaylaştırın.
Reklamlarınızı kullanıcıların ilgilendikleri iceriğin yakınına yerleştirin ve kullanıcıların aradıkları iceriği kolayca bulabildiklerinden emin olun.
Blogunuzdaki resimleri reklamlarınızla hizalamayın veya reklamın yakınındaki iceriğin reklamlarınızın bicimlendirmesini taklit etmemesine ozen gosterin.
Reklamları, menu, gezinme veya indirme bağlantılarıyla karıştırılabilecekleri konumlara yerleştirmeyin.
AdSense yetkilileri yaptığı araştırmalar ve A/B testleri sonucunda bloglar icin en uygun reklam yerleşiminin şu şekilde olduğunu tespit etmişlerdir:

AdSense reklam yerleşimi


HERKESE BOL KAZANCLAR...

Yeni Konu Aç
Seçenekler


İletişim