Bir teknoloji devi daha Turkiye’den cekildi! - Forumum - Webmaster Forum - Teknoloji Forumları
Forumum - Webmaster Forum - Teknoloji Forumları
Tema:
Kayıt
  #1  
Alt 10-09-2022, 00:34:53
AboveShaft adlı üyenin avatarı
Platin Üye
 
İstanbul Şubesi
Üyelik Tarihi: 26-11-2006
Mesajlar: 48.714
Konular: 31464
Standart Bir teknoloji devi daha Turkiye’den cekildi!

Japonya merkezli teknoloji ureticisi Fujitsu, Turkiye’den resmen cekildi. Avrupa ve Orta Doğu operasyonlarını 2019 yılında yeniden inşa etmeye karar veren Fujitsu, bu kapsamda Turkiye’den ayrılmayı planladığını soylemişti. Japon şirket, yaklaşık uc yıllık surecin ardından Turkiye’den resmi olarak cekildi.
[h=2]Fujitsu, Turkiye operasyonlarını sonlandırdı[/h] 1 Nisan 2019 yılında yeni bir stratejiye gecen ve Turkiye’yi destek bolgesinden cıkaran Fujitsu, yeni stratejini uygulamaya başladı. 2020 yılında Fujitsu Technology Solutions Bilişim Limited Şirketi haklarını elden cıkaran firma, Eylul ayı itibarıyla ulkemizden tamamen cekildi.
Fujitsu, Turkiye'den cekildi. @[Sadece kayıtlı kullanıcılar bağlantıları görebilir. ]tsuturkey Twitter hesabını bile kapatmışlar. Ancak hakkaniyet icin bir şeyi soylemem lÂzım. Mart 2012'den bu yana iş amaclı kullandığım Lifebook P7700 model laptop hÂl faal. 10,5 sene gecmiş. Guzel iş! @[Sadece kayıtlı kullanıcılar bağlantıları görebilir. ]tsu_Global (Fotoğraf: Arşivimden) pic.twitter.com/lLX64CFAQF
— Melih Bayram Dede (@melihbayramdede) September 9, 2022
Fujitsu’nun 2019 yılındaki son resmi rakamlarına gore, Turkiye’de 2 ofise ve 100’den fazla calışana sahipti. Ayrıca 2,5 milyondan fazla urun ve yazılıma destek sunuyordu. Bilgisayar parcaları, depolama, guvenlik ve sunucu cozumleri ureten firma, hem ozel şirket hem de devlet kurumlarında aktif olarak kullanılan urunlere sahip.
https://shiftdelete.net/intel-cip-krizine-kokten-cozecek-100-milyar-dolar-yatirim Fujitsu’nun Turkiye’deki operasyonları Hitay Holding tarafından satın alınmıştı. Japon şirketin ulkemizden cekilmesiyle birlikte operasyonların nasıl etkileneceği şimdilik bilinmiyor. Fakat Hitay Holding’in servislere ve urunlere resmi distributor olarak destek sağlaması bekleniyor.
Fujitsu’nun yeni strateji kapsamında buyuyen pazarlara ve Ar-Ge projelerine yonelmesi bekleniyor. Japon firma, yıllık 2,5 milyar dolar butce ile depolamadan guvenliğe kadar tum dunyada ceşitli araştırmalar yurutuyor.
Peki siz Fujitsu Turkiye hakkında ne duşunuyorsunuz? Sizce Turkiye’den ayrılması doğru bir karar mıydı? Goruşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.
Alıntı ile Cevapla
İletişim